Се поплочува улицата „Бистрица“


7 копии

Владата денеска го усвои Предлог-законот за задолжување со заем кај Меѓународната банка за обнова и развој и Светска банка во висина од 70 милиони евра кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Бојан СТОЈАНОВСКИ Реализација на капитални трошоци во период 1 јануари 2019 г. - 30 септември 2019г (три квартали) според извештај на Министерство за финансии ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 18. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Јавното претпријатие „Нискоградба“ преку Одделението за изградба, одржување и реконструкција на локални патишта и улици ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Берово означен крај на втората фаза од изградбата на улицата „Прохор Пчињски“. За реализација на оваа активност, како што изјави денеска од Берово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се поплочува улицата „Бистрица“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: