Рускиот воз на смртта сега е уште поопасен: Инсталирана му е ракета која може да дофрли до Америка


3 копии

Рускиот академик и генерален конструктор на Московскиот институт за термотехника, Јуриј Соломонов, изјавил дека во Русија е направен унифициран ракетен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иран и покрај децении меѓународни санкции, во последните години успеа да развие најпрецизни и најефикасни проектили и неговата балистичка програма е најсилна ...
| | веќе видена | слични

Кина тестирала нов нуклеарна ракета која се лансира од подморници, а која е во состојба со еден удар "да го збрише" Сан Франциско, иако меѓународната заедница ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 314 | | | веќе видена

Тимот на британскиот премиер Борис Џонсон сè уште е во славеничка атмосфера откако Конзервативната партија извојува голема изборна победа, освојувајќи ...
сите 169 | | | веќе видена

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 184 | | | веќе видена

Најстудено утрово е во Тетово, Битола и Берово, минуст три степени, а максимални осум се измерени во Дојран. Минус еден е во Крива Паланка и Куманово, нула во ...
сите 208 | | | веќе видена

Новозеландската влада на чело со премиерката Џасинда Ардерн и граѓаните ширум Нов Зеланд со минута молч денеска им оддадоа почит на жртвите, точно недела дена ...
сите 147 | | | веќе видена

 Сè што правите - од објавување на социјалните мрежи, па до барање паркинг место, одзема дел од вашето време. Но сте се запрашале ли колку време трошите во ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 238 | | | веќе видена

Велат од СС за МИА во врска со повикот што вчера од трибината „На прав пат" во Скопје го упати премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев до Советот да направи ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускиот воз на смртта сега е уште поопасен: Инсталирана му е ракета која може да дофрли до Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: