Армискиот инженерски баталјон се поднови со пет нови инженериски машини


3 копии
3 копии

Ако пред две години имавме само една жена полковничка, денеска имаме три. Ако порано на повисоките позиции немало ниту една жена, сега првпат во историјата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионална конференција насловена „Улога на жената во сочувувањето на мирот и безбедноста-Резолуција 1325-Основа за акција“ денеска и утре ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Три подземни мини во дворот на Машинскиот факултет во Скопје. На успешна презентација во дворот на факултетот ги пронајде новиот Гео радар, детектирајќи ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
2 копии

Инженерискиот баталјон на Армијата доби нови и најсовремени машини. Од Министерството за одбрана информираат дека вакви машини се набавени за првпат по 16 ...
| | веќе видена | слични

За прв пат по 16 години, Инженерискиот баталјон на нашата Армија доби нови и најсовремени машини, со што значително ќе се зголеми оперативната способност на ...
| | веќе видена | слични

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име.Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 157 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 170 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Армискиот инженерски баталјон се поднови со пет нови инженериски машини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: