МАСИТ: Третина од земјава вон даночна контрола, се плаќаат многу малку даноци


Рамниот данок моментно е подобар за економски раст, а за воведување прогресивен прво треба да се преброиме. Се уште имаме слон во просторијата – третина ...
| | веќе видена | слични

Џебот на пензионерите подлабок за 700 денари. Повисоки плати за буџетарите. Расте минималната плата. Каде гази економијата, во популизам и клиентелизам или кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата само дава ветувања кои потоа не ги исполнува, вели за Детектор поранешниот министер за финансии Кирил Миноски. „ Мислам дека генералниот наратив е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Власта не се откажува од прогресивниот данок и покрај одлуката за негово замрзнување од почетокот на наредната година. Економскиот советник на премиерот Заев, ...
| | веќе видена | слични

Владата не се откажува од концептот на прогресивен данок, вели за Детектор, економскиот советник на премиерот Заев, Фатмир Битиќи. „Затоа се одложува. ...
| | веќе видена | слични

„Целата структура на прогресивното оданочување ќе претрпи измена во насока на тие кои што имаат пониски примања можеби ќе имаат пониски даноци, токму тоа што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спикерот на парламентот Џафери истакна дека согласно членот  60  алинеја 6 од собранискиот деловник  врз чија основа ВМРО ДПМНЕ ја доставило иницијативата , не ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во изјава за медиумите го оцени учеството на владината делегација на Состанокот на ...
сите 220 | | | веќе видена

Оваа вонредна прес конференција ја свикуваме затоа што владата на аболицираниот Зоран Заев свика вонредна седница на која што на вонредна владина седница се ...
сите 540 | | | веќе видена

ФК Брегалница патува во реваншот од купот против Лабуништа ќе влезе со минимална предност. Денес штипскиот тим заслужено стигна до победата која можеше да биде ...
сите 29 | | | веќе видена

Приградските пунктови за брза помош ќе се екипираат со нововработените лекари и сестри и ќе се направи распределба на медицинските тимови, за жителите од ...
сите 59 | | | веќе видена

На Петре Шилегов не му е јасно како е можно да има божикен пост и да се слави Нова година, со тоа вели се расипува празничната атмосфера, објави ТВ Алфа. ...
сите 38 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАСИТ: Третина од земјава вон даночна контрола, се плаќаат многу малку даноци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: