Јанкулоска и Димовски до сведокот за фантомите во „Титаник“: Дали сте близок до СДСМ?


Пратеникот Илија Димовски и ексминистрката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска преку испитување на полицаецот, кој сведочеше дека видел околу 60 лица дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Судијата Осман Шабани рече дека Протуѓер не го известил судот до почеток на денешното рочиште за своето отсуство. За следната расправа, судијата, даде наредба ...
| | веќе видена | слични

Ненадеен здравствен проблем на еден од синовите на Мартин Протогер е причината поради која денес задоцнил на рочиштето за „Титаник“. Синот на Протогер утринава ...
| | веќе видена | слични

Судијата Осман Шабани кој го води случајот „Титаник“ издаде наредба за наредното рочиште обвинетиот Мартин Протуѓер да се спроведе затоа што денеска доцнеше на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неодговорноста, лагите и манипулациите се идентификациони зборови на ДУИ кои сè повеќе ги придружуваат високи партиски функционери на оваа партија. Ова беше ...
| | веќе видена | слични

Ова беше докажано уште еднаш со тоа што осомничениот за случајот „Титаник III", пратеникот на ДУИ, Ејуп Алими, одби да сведочи на суд. По 3 години, Ејуп Алими ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска дава исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, поради што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пратеникот Ејуп Алими од ДУИ, денеска го повлече предлогот да даде исказ како обвинет во случајот „Титаник 3“, па обвинителката Фатиме Фетаи побара, а судот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанкулоска и Димовски до сведокот за фантомите во „Титаник“: Дали сте близок до СДСМ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: