Јанушев: Треба да ја вратиме државата на народот и да ја извадиме од бездната


Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и влдејачката СДСМ шират лажни вести, откако не успеаја да добијат датум за отпочнување на преговорите за членство во Европската унија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев и СДСМ шират лажни вести, откако не успеаја да добијат датум за преговори и уништија децениски стара препорака ја манипулираат јавноста со речник и ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев и СДСМ првин ветија, па не остварија добивање на датум за почеток на преговори со ЕУ. Зоран Заев и СДСМ ветија и не остварија 600 километри нов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По неуспехот да стане преговарач за влез во ЕУ, Бојан Маричиќ мора да ја преземе улогата на мегафон на измамникот Заев за ширење лажни вести. ЕУ ја прочита ...
| | веќе видена | слични

СДСМ раководи со општина Струмица повеќе од 15 години. Kое е најголемото разочарување што им го приредила оваа партија на струмичани? Донев: Најголемо ...
| | веќе видена | слични

СДСМ во очај единствен спас бараат во лажните вести кои што ги креираат и лиферуваат, велат во реакција од ВМРО- ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Христијан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владеачката партија во текот на изборните кампањи имаше големи ветувања за Штип и целокупната општина. Што од големите ветувања реализираа?Веќе две години како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 376 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 520 | | | веќе видена

Без оглед на големата опасност од повторна вулканска ерупција, елитна единица на новозеландската војска стигна на островот Вајт Ајленд и ги најде телата на ...
сите 121 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија реагира во однос на, како што се наведува, непринципиелноста на коалицијата помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ особено кога и двете партии ...
сите 70 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев: Треба да ја вратиме државата на народот и да ја извадиме од бездната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: