Бизнис форум: Има потенцијал за поголема економска соработка со Русија


Руските компании да влезат на македонскиот пазар, да ги искористат бизнис поволностите што ги нуди земјава, да инвестираат и да реализираат заеднички проекти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
| | веќе видена | слични

Соработка во трговијата, eнергетиката, туризмот, транспортот, земјоделството, образование, наука и култура, иновации и високи технологии и надворешна ...
| | веќе видена | слични

Откако во четвртокот премиерот Зоран Заев за новинарите изјави дека не се сеќава кога дал изјава за финансирање на радикални груби од страна на руски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонско-руската економска соработка не е во чекор со постоечкиот потенцијал. Голем е бројот на компании од двете држави заинтересирани за соработка и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес во Охрид се одржа 9-тата сесија на Мешовитата македонско-руска меѓувладина комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка. Комисијата, која ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера во јавноста претседателот на Владата Зоран Заев изјави дека не се сеќава кога дал изјава за финансирање на радикални груби од страна на руски ...
| | веќе видена | слични

Комисијата, која се реактивира по период од пет години, ќе ги разгледа можностите за унапредување на економските и трговските односи, кои во моментов, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот Бујар Османи истакна дека препораките од Венецијанската комисија ќе се применат , со забелешка дека ќе се води сметка неговата имплементација да ...
сите 249 | | | веќе видена

Неколку илјади демонстранти се собраа на улиците на најголемиот шкотски град Глазгов, под паролите „Не си мој премиер!“, што се однесува на лидерот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 161 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 137 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнис форум: Има потенцијал за поголема економска соработка со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: