Вархелји: Треба да ги отвориме преговорите со Северна Македонија и Албанија


Кандидатот за комесар за проширување и соседска политика, Унгарецот Оливер Вархелји, два и пол часа беше сослушуван и оценуван од европратениците за неговата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За земјите од Западен Балкан ништо не е политички и економски поважно отколку јасна европска перспектива заснована на заслуги, изјави денеска хрватскиот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера и денеска присуствуваше во Загреб во рамки на самитот на Европската Народна Партија. Освен Мицкоски на самитот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Новиот претседател на Европската народна партија (ЕПП), денеска во Загреб изјави дека на почетопкот на идната година може да се донесе одлуката за унгарската ...
| | веќе видена | слични

Новиот претседател Европската народна партија (EPP), Доналд Туск, изјави во четвртокот во Загреб дека на почетокот од следната година би можел да донесе одлука ...
| | веќе видена | слични
11 копии
10 копии
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 126 | | | веќе видена

На третото продолжение за „Рекет“ закажано за утре треба да се појави Ана Камчева, сопругата на бизнисменот Орце Камчев. Таа во судот треба да каже како Бојан ...
сите 187 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 388 | | | веќе видена

Весникот „АБЦ“ известува дека Португалецот им се доверил на своите најблиски во приватниот живот околу тоа што мисли за одлуката да го напушти Реал Мадрид и да ...
сите 199 | | | веќе видена

„Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вархелји: Треба да ги отвориме преговорите со Северна Македонија и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: