Во Ливерпул дошол преку лотарија, а сега го спремаат за капитен


Роберт Левандовски игра во извонредна форма во оваа натпреварувачка сезона и има постигнато 23 гола на 18 натпревари за Баерн Минхен што е повеќе од било кој ...
| | веќе видена | слични

Српскиот ватерполист Алекса Шапоњик ја посети нашата земја поради самитот за домашни, регионални и странски експерти од областа на бизнисот, економијата, ...
| | веќе видена | слични

Жерард Пике e еден од играчите кој долго време е во Барселона, клуб со кој ги освои сите можни титули како на домашна така и на меѓународна сцена. Тој воедно е ...
| | веќе видена | слични

Зоран Михајлов – -Трифуновски повеќе од 10 години беше капитен на ОК Вардар и тоа во најубавите прволигашки години, кога скопјаните ја освоија и шампионската ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативните настапи често значат враќање на играчите во своите клубови со некоја повреда, а со таква ситуација ќе мора да се соочи тренерот на Џенова, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите предлози на опозицијата се отфрлениПописот не може да биде релевантен без немањето на слух за опозицијатаЗаконот за попис е резултат на претходно ...
сите 448 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални кои повикуваат на протести против власта на Владимир Путин, откако и самиот ...
сите 225 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Ливерпул дошол преку лотарија, а сега го спремаат за капитен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: