Стаменковска: Секој граѓанин во Македонија согласно последните математики е задолжен 2.700 евра

2 копии

Во вчерашното отворено студио на „Алфа ТВ“ гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Невенка Стаменковска која посочи дека Буџетот оваа година е ...
| | веќе видена | слични

Бранимир Јовановиќ, поранешниот советник на екс министерот за финансии Драган Тевдовски жестоко ја критикува власта за замрзнувањето на прогресивниот данок. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во денешната емисија „Што не е јасно “ на телевизија Алфа гостуваше Бранимир Јовановиќ професор и поранешен советник во Министерството за финансии. Тој ...
| | веќе видена | слични

Александар Спасеновски, поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, кој што гостуваше во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија рече дека како ...
| | веќе видена | слични

Во денешната емисија „Што не е јасно“ на телевизија Алфа гостуваше Ѓорѓи Грковски од Сојузот на стопански комори според кој има малку економски показатели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во утринската емисија на Алфа ТВ, гостуваше Невенка Стаменковска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ која што посочи дека СДСМ полека но сигурно ја создава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 559 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 117 | | | веќе видена

Полицијата соопшти дека жртвите починале во болницата од повредите здобиени за време на трагична ерупција на Нов Зеланд. Хирурзите соопштија дека третманот на ...
сите 92 | | | веќе видена

Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани повеќе од 17 дена со максимална температура над 15 степени со исклучок на Маврово. Средната месечна ...
сите 261 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стаменковска: Секој граѓанин во Македонија согласно последните математики е задолжен 2.700 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: