Почна финансирањето на локалните акциски групи


2 копии

Со цел, зголемување на производството на електрична енергија од обновливи извори, како и за намалување на трошоците за електрична енергија, на институциите ...
| | веќе видена | слични

Фотоволтаични системи сe поставени во 36 општини и на 108 јавни објекти со цел зголемување на производството на електрична енергија од обновливи извори, како и ...
| | веќе видена | слични

Интеграцијата на ромската заедница сѐ уште не е задоволително ниво. Социјалните политики позитивно се одразуваат на намалување на сиромаштијата на сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 281 | | | веќе видена

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 316 | | | веќе видена

Власта на СДСМ и Зоран Заев ја клекнаа македонската економија на колена. Ветуваа капитални инвестиции, покачувања на плати и пензии, младински гаранции, а од ...
сите 189 | | | веќе видена

Дорис Пак, која важи за добар познавач на приликите на Балкнот, оценува дека француското не, поточно одлуката на францускиот претседател Емануел Макрон, била ...
сите 256 | | | веќе видена

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
сите 81 | | | веќе видена

Престедателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за порталот Курир одговори и на прашање за работата на правосудниот систем: Мицкоски: Не, не сум јас ...
сите 87 | | | веќе видена

Да се направат законски измени со кои ќе се забрани секое лице кое ќе добие амнестија да се занимава со политика или да врши јавна дејност и да се донесе ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна финансирањето на локалните акциски групи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: