Временска прогноза

Времето во Република Северна Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Сончево време со умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла ќе имаме денес. Повеќе облачност ќе има во источните делови каде ќе има и повремен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сончево со умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Повеќе облачност ќе има во источните делови каде ќе има и повремен дожд. Ваква е прогнозата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Охрид, 21. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми. Maксималната температура во Охрид ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето ќе биде сончево со умерена облачност, која попладне ќе се зголеми. Утринската температура ќе се движи од нула до 10 степени, а дневната температура од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 190 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Временска прогноза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: