Премиерот Заев во Солун на средба со Мицотакис


5 копии

Различни толкувања и реакции во земјава предизвика промовирањето на слоганот „Macedonia the GReat“ од страна на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис минатата ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи излезе со реакција дека тоа ја поткопува меѓусебната доверба, додека експерите велат дека за трговските марки потребна е ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Формирање меѓународна комисија на експерти е предвидено со Договорот од Преспа и како таква ќе се промовира, пишува денешното издание на грчкиот весник ...
| | веќе видена | слични

Весникот се повикува на надлежни извори, во однос на отворената дискусија откако Грција го промовираше слоганот и логото за производите од северниот дел на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 599 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 407 | | | веќе видена

После сведочењето на камчев со реакција се јавија дел од посочените. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека средбата која се споменува е одржа на ...
сите 141 | | | веќе видена

„Лионел Меси нема да замине во пензија наскоро“, вели легендата на Барселона Ривалдо, но тој може да биде во искушение да побара нов предизвик далеку од „Камп ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев во Солун на средба со Мицотакис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: