17 наставници кои на генијален начин го спречуваат препишувањето на тестови

 Училиштето е место каде што треба да учиме нови работи, но и место каде што мамиме на тестови. Факт е дека учениците стануваат се подобри и покреативни во ...
| | веќе видена | слични

 Семејните собири и ручеци се претворија во повод за фотосесија, емотиконите ги заменија зборовите... Светот драстично се промени само за една деценија. Па, ...
| | веќе видена | слични

 Секоја година се фрлаат над 1,3 милијарди тони храна. Истовремено, секоја година умираат над 100 милиони животни бидејќи консумираат пластика. Овие бројки ...
| | веќе видена | слични

 Навистина е чудно чувството кога ќе сфатите дека „децата“ родени во 2000-та година, наскоро ќе полнат 20 години. Но во овие 20 години не пораснале и не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17 наставници кои на генијален начин го спречуваат препишувањето на тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: