Државата им даде плус работа за наставниците. Описно оценување и на полугодие во 4., 5. и 6. одделение

Наставниците во четврто, петто и во шесто одделение, освен во прво и трето тримесечје, описно ќе ги оценуваат учениците и на полугодие. Досега на полугодие ...
| | веќе видена | слични

Наместо бројчани, оценките што ќе ги имаат учениците во четврто, петто и во шесто одделение ќе бидат описни. Тоа значи дека наместо оценка во форма на бројка, ...
| | веќе видена | слични

Родителите на 17 деца решија децата да ја бојкотираат наставата додека не се реши проблемот. Директорот на училиштето за Канал 5 денеска потврди дека преставка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Два дена 18 ученици од четврто одделние од основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ од скопска Кисела Вода не одат во училиште. Причина за оваа одлука од страна ...
| | веќе видена | слични

17 деца од четврто одделение не одат на училиште, поради проблеми со дете од одделението. Родителите велат дека на детето му е потребна итна помош, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Учениците од четврто, петто и шесто одделние наместо оценки како досега, на полугодие ќе имаат описни оценки. На крајот на годината ќе имаат оценки. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седум дена владата на аболицираниот Заев ја замајува јавноста со измислена тема што имаше за цел да ги покрие нивните неуспеси во економијата, во корупцијата, ...
сите 500 | | | веќе видена

Апелациониот суд ја отфрли жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски. Судот денеска постапил по жалбата на јовановски против ...
сите 503 | | | веќе видена

Од МВР и натаму не откриваат ништо, освен првичните информации за вооружениот напад во хотелот Александар Палас изминатиот викенд. Тројца маскирани лица со ...
сите 135 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на прес конференција, праша дали премиерот Заев го смета за криминалец судечкиот совет, кој што него го ослободи ...
сите 208 | | | веќе видена

Голманот на Ливерпул, Бразилецот Алисон Бекер, откако ја доби наградата „Лав Јашин“ за најдобар светски голман, му се заблагодари и на најдобриот фудбалер, ...
сите 197 | | | веќе видена

На 26 ноември, Драч и околината беа погодени од страшен земјотрес од 6.4 степени според Рихтеровата скала, од кој 52 лица го загубија животот, стотици се ...
сите 506 | | | веќе видена

ОВЕН Ќе настојувате да собирате нови искуства и ќе се обидете да ги вклопите во својот деловен план. Ќе поставувате нови прашање. Добро сте ја разбрале ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата им даде плус работа за наставниците. Описно оценување и на полугодие во 4., 5. и 6. одделение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: