МАРКЕТИТЕ ШИРОКО ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ - се бара работник повеќе

5 копии

Генералниот секретар на Советот за регионална соработка Мајлинда Брегу изјави денеска дека над пет милиони граѓани од Западен Балкан емигрирале во ЕУ во ...
| | веќе видена | слични

Бројот на српски граѓани вработени во Словачка расте, а според податоците од 2018 година, тој број варира од 10.000 до 20.000 работници. Близината, големиот ...
| | веќе видена | слични

„Европа и Западен Балкан демографски често се менуваат во смисла на земји од каде се тргнува и која е крајното одредиште, со оглед на фактот дека само во 2018 ...
| | веќе видена | слични

Секоја компанија која сака да расте мора да вложува во истражување и развој, без оглед на нејзината големина, и да најде начин како средствата кои се вложени ...
| | веќе видена | слични

Во државата вчера имаше регистрирано 6.252 слободни работни места. Овој податок стоеше на веб страницата на Агенцијата за вработување. Се бараат келнери, ...
| | веќе видена | слични

Над 14 илјади слободни работни места! Во Македонија никогаш немало повеќе активни огласи за вработување. Компаниите бараат секаков кадар – од хигиеничари и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По состанокот во Орман, Боки ја викнал Ана, а доаѓа со Милевски и Катица Јанева. Катица се заканила дека ако тоа со Боки не се реализира, ќе отвори уште 3-4 ...
сите 404 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 384 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 88 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 135 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 290 | | | веќе видена

 Дали можеби едвај чекате да заврши 2019-та? Без разлика колку лоша ви била годинава, сè уште има време да ви се случи нешто убаво до нејзиниот крај. До 31-ви ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАРКЕТИТЕ ШИРОКО ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ - се бара работник повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: