СЕ ПОВЕЌЕ СТАРИ РАБОТНИЦИ: Германија и две други земји се во „критична состојба“

2 копии

Ширум Европа се зголемува бројот на возрасни работници, покажуваат статистиките на Евростат. Меѓу трите земји кои се со најголем број стари работници е и ...
| | веќе видена | слични

Бројот на српски граѓани вработени во Словачка расте, а според податоците од 2018 година, тој број варира од 10.000 до 20.000 работници. Близината, големиот ...
| | веќе видена | слични

Секоја компанија која сака да расте мора да вложува во истражување и развој, без оглед на нејзината големина, и да најде начин како средствата кои се вложени ...
| | веќе видена | слични

Во државата вчера имаше регистрирано 6.252 слободни работни места. Овој податок стоеше на веб страницата на Агенцијата за вработување. Се бараат келнери, ...
| | веќе видена | слични

Над 14 илјади слободни работни места! Во Македонија никогаш немало повеќе активни огласи за вработување. Компаниите бараат секаков кадар – од хигиеничари и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протecти во 15 градови низ државата.Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот ...
сите 401 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 511 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ПОВЕЌЕ СТАРИ РАБОТНИЦИ: Германија и две други земји се во „критична состојба“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: