Мурињо објаснува зошто Сити и Ливерпул и без Пеп и Клоп ќе бидат силни

Жозе Мурињо верува дека Манчестер Сити и Ливерпул имаат поставено структура во клубовите со која ќе доминираат уште долги години без разлика кој ќе им биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мурињо се врати, никогаш не е досадно на прес конференциите на Португалецот, така беше и на неговата прва како тренер на Тотнем. Иако претходно во разговорот ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот првак Ајакс треба да се навикне на новиот прекар – џелат. Иако Копјаниците не се директно виновни интересно е што сите нивни противници во Лигата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се соочуваат со предизвикот да ја освојат Лига Европа, јавуваат британските медиуми.Според „Тајмс“, раководството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот гиганг, Баерн Минхен на почетокот на овој месец остана без тренер по убедливиот пораз од Ајнтрахт Франкфурт од 5-1, поточно клубот се раздели со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 384 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо објаснува зошто Сити и Ливерпул и без Пеп и Клоп ќе бидат силни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: