Полицијата расчисти серија кражби во Штип

10 копии

Во штипската Клиничка болница вчера медицинска сестра добила закани од сопруг на пациентка. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека случајот кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера, во 20.50 часот, во СВР Скопје, бил приведен Ф. С. (50) од Скопје, кој претходно во продажен објект се обидел да одзеде пари. По целосно документирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Полицајци лишиле од слобода жена на 47 години откако била пријавена од вработените во Центарот за социјални работи во Тетово за дрско однесување. Таа, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата сеуште не утврдила кои се напаѓачите кои упаднале со автоматски пушки во саботата вечерта во скопскиот хотел Александар Палас, велат од основното ...
сите 132 | | | веќе видена

Чарлиеви ангели, глумци и самопрогласени естрадни ѕвезди. Со вакви епитети обвинителката Вилма Русковска ги “накити” обвинетите во случајот Рекет – Катица ...
сите 378 | | | веќе видена

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 163 | | | веќе видена

СДСМ и Зоран Заев се пречка за остварување на правдата во Република Македонија. Аболираниот Зоран Заев подготвува терен за своја идна амнестија од Пендаровски. ...
сите 229 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама на претпладневната вонредна седница на Владата рече дека заминува за Лондон за да присуствува на Самитот на Северноатлантската ...
сите 522 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата расчисти серија кражби во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: