Вујче од Америка сеуште актуелен: Лани во земјава испратени 200 милиони евра лични трансфери од земјите во ЕУ

2 копии

Двесте милиони евра се трансферирани во текот на минатата година како лични трансфери од земјите во ЕУ кон граѓани во Република Македонија, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Со зголемувањето на криминалот на бандите во Шведска, премиерот Стефан Лофвен сè уште одбива да ја обвини миграцијата за проблемот. Статистиката докажува дека ...
| | веќе видена | слични
11 копии

нститутот за економија и мир (ИЕП) во Сиднеј, Австралија, го објави Глобалниот индекст на тероризам за 2019 година. Истражувањето на терористички инциденти за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Најмалку 8.000 жени биле намерно убиени во 2017 година, во сиромашните и во богатите земји, според ОН, се нагласува во извештајот и се поздравува напредокот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 603 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 130 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 159 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 242 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест, како што наведуваат, против „мафијата, за правда и слобода“, нагласи дека доколу владата ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вујче од Америка сеуште актуелен: Лани во земјава испратени 200 милиони евра лични трансфери од земјите во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: