НБА Топ 10: Јанг си поигра со Бартон, Мајами ја има акцијата на сезоната (Видео)


И новите средби во НБА лигата донесоа специфични акции, потези кои се вредни за одбележување и се најдоа на најновата листа. Местото број еден овојпат е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еден месец по почетокот на сезоната НБА конечно дочека заеднички натпревар на Каваи Леонард и Пол Џорџ во ист дрес. Новата кошаркарска супер-двојка ги одведе ...
| | веќе видена | слични

Уште една неверојатна партија на Лука Дончиќ. Словенечкото чудо руши рекорд до рекорд, не пропуштајќи да го воодушеви кошаркарскиот свет и во синоќешниот ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончуќ одигра уште еден магичен натпревар во НБА лигата. Словенецот руши рекорди, така беше и против вицешампиониот Голден Стејт. Далас ги разби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 341 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 546 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име.Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 157 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА Топ 10: Јанг си поигра со Бартон, Мајами ја има акцијата на сезоната (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: