Надал со сензационален пресврт до победа над Медведев


2 копии

– Роџер Федерер со години се изразува позитивно за еден од неговите големи ривали, Рафаел Надал. 38-годишниот Швајцарец во моментов е на латиноамериканска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Третиот рекет на светот Роџер Федерер зборуваше за неговите впечатоци од сезоната во која заврши со голем подем на Рафаел Надал. – Тој е одличен човек, одличен ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал во 2019 година освои две грен слем титули и годината по петти пат во кариерата ќе ја заврши годината на првото место на АТП ранг листата. – Рафа е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новак Ѓоковиќ минатата седмица загуби од Роџер Федерер на завршниот мастерс во Лондон и поради тоа остана без првото место на АТП листата. Публиката во Лондон ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 599 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 407 | | | веќе видена

Господине Камчев внатре се претставивте како жртва?- Не се претставувам , ја сум жртва со сите докази со целокупната изнуда што беше правена од страна на оваа ...
сите 136 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев после сведочењето за случајот „Рекет“ за медииумите изјави дека немало никаква полициска акција, туку контрола каде инспектори на МВР ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал со сензационален пресврт до победа над Медведев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: