Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам


3 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светска банка со 420 милиони евра кредит ќе го поддржува економскиот раст во замјава. Во наредните 4 години со овие пари ќе се подобрува патната ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, во рамки на учеството на Конференцијата на Југоисточна Европа и Источен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во следните четири години Светска Банка (СБ) ќе го поддржи економскиот развој во Северна Македонија со повеќе програми во вкупна вредност од околу 420 милиони ...
| | веќе видена | слични

Во соработка со Меѓународната финансиска корпорација (ИФЦ) се подготвува тендер за ХЕЦ Чебрен за следниот месец. Тоа го соопшти вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, покрај учеството на Конференцијата на Југоисточна Европа и Источен медитеран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Енергетската заедница во последниот редовен извештај објавен денеска го нотираша напредокот во имплементација на реформите во енергетскиот сектор во Република ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија е оценета со 78% и е на 1-то место од 9-те регулаторни тела на земјите-договорни страни на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сведокот Ана Камчева, сопругата на бизнисменот Јордан Камчев во денешното рочиште сведочеше дека братот на судијката Весна Димишкова, Васил, ѝ рекол дека за ...
сите 764 | | | веќе видена

Измените на Законот за јазици кои ги најавија од опозициската ВМРО - ДПМНЕ се усште се на работа во стручните партиски тимови, но пратеникот Драган Данев ...
сите 249 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 338 | | | веќе видена

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека уништен е инсулин со ...
сите 102 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос има предлог да има две „Златни топки“, за едната да се борат Роналдо и Меси, а за другата сите останати. Останато ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: