Млади доктори и медицински сестри почнаа со шестмесечната платена работа


Четириесет и три медицински сестри и 7 доктори почнуваат со работа во Здравствен дом Скопје каде ќе имаат шестмесечна платена работа и на терен ќе одат со ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за здравство информираат дека во моментов се разгледуваат и евалуираат барањата на приватните специјализанти по стоматологија во однос на ...
| | веќе видена | слични

Приватните специјализанти по стоматологија бараат од Министерството за здравство итно потпишување на договори за исплата на месечен надоместок и месечен ...
| | веќе видена | слични

Како одговорна и владеачка политичка партија, свесни сме дека без мотивирани доктори, нема ниту задоволни пациенти. Затоа, за 25 отсто ги золемуваме платите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во насока на зајакнување на капацитетите на патронажните служби и имплементација на проектот за домашна нега на територијата на целата држава, минатата недела ...
| | веќе видена | слични

Пред скоро една година од почетокот на пилот програмата која започна во општините Кочани и Ресен, со задоволство можеме да кажеме дека мобилниот сервис за ...
| | веќе видена | слични

И ние сме лекари им порачаа на здравствените власти околу 130 кофинансирани специјализанти кои денеска преку протест го искажаа нивниот револт. Сакаат ...
| | веќе видена | слични

„И ние сме лекари“, „И нас повеќе нема да не има“, со вакви транспаренти кофинансираните специјализанти денеска протестираа пред министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични

Тие ги поздравија одлуките за укинување на т.н. „лихварски договори“ за државните специјализанти и платите за приватните специјализанти, но обвинија дека за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога мојот сопруг беше изведен кај судија на претходна постапка за случајот Империја во Кривичниот суд се сеќавам на недоличното однесување на специјалната ...
сите 573 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 448 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Нов Зеланд но и светот се уште се во шок. Ерупција на вулкан усмрти пет лица, а на осуммина им нема трага. Полицијата соопшти дека покренува со кривична ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млади доктори и медицински сестри почнаа со шестмесечната платена работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: