Владата на Зев ќе им додели 50 милиони денари на печатените медиуми

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 19. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Македонската Влада ќе иницира нов закон за решавање на правниот статус на дивоградбите, беше одлучено на денешната 166-та ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Измените и дополнувањата на Законот за данок на додадена вредност поминаа на Влада и ќе бидат доставени на усвојување во Собранието. Со предложениот закон се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 603 | | | веќе видена

Орце Камчев кој денеска во улога на сведок даваше исказ во Кривичниот суд, каде продолжи судењето за случајот „Рекет“, како што рече, уште во август дознал ...
сите 508 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 147 | | | веќе видена

МВР не излегува со детали по вчерашната истрага за финансирањето на претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, во која проверуваа документи во неколку фирми, меѓу ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата на Зев ќе им додели 50 милиони денари на печатените медиуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: