Алијанса за Албанците: Професори од Тетово бараат помош од Арбен Таравари за прекршоците на Теута Арифи


Група професори од средното училиште „Никола Штејн“ во Тетово, со службен документ го известија градоначалникот на Гостивар за неправилностите и ...
| | веќе видена | слични

Ќе се намалуваат казните за одговорните во државните институции или во приватните фирми со над 10 вработени кои нема соодветно да постапат со информациите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ДРЖАВНАТА КОМИСИЈА ЗА СПРЕЧУВАЊЕ НА КОРУПЦИЈАТА, врз основа на член 22 став 1, член 23 став 1, член 44 став 1 од Законот за спречување на корупцијата и судирот ...
| | веќе видена | слични

Екс директорот и професор во средното стручно училиште „Димитар Влахов“, Ванчо Божиновски, обвинува за кршење на Законот за средно образование, при ...
| | веќе видена | слични

Во подрачната служба на Фондот за здравствено осигурување во Пробиштип за раководител е назначено лице кое нема завршено четиригодишно високо образование и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На 14 ноември 2019 година, на Општина Гостивар и се вратија одземените ингеренции во образованието . Овие надлежности и беа одземени по втор пат, БЕСПРАВНО, во ...
| | веќе видена | слични

Има ли мобинг ако службеник во администрација се бара да си ги извршува работните задачи?, ова прашање беше поставено на вчерашната седница на Советот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 451 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата на Нов Зеланд денеска соопшти дека уште две лица починале од здобиените повреди при ерупцијата на вулканот на Белиот Остров, со што бројот на жртви ...
сите 95 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 129 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса за Албанците: Професори од Тетово бараат помош од Арбен Таравари за прекршоците на Теута Арифи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: