Словенечките крајбрежни градови Пиран, Изола и Копар поплавени поради обилните дождови (ВИДЕО)


Словенечките крајбрежни градови Пиран, Изола и Копар синоќа се поплавени поради обилните дождови и комбинацијата на циклон, јужен ветер и полна Месечина, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црвен метео аларм втор ден по ред е на сила на целиот хрватски брег. Силчниот ветар достигнал и до 120 километри на час, а во морето се создале бранови и до 5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црвен метеоаларм втор дена по ред е на сила за целиот хрватски брег. Проблем прави „југото“ кој носи бура, а се проценува дека ветровите ќе достигнат брзина и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
2 копии

Тешките поплави во Венеција забележаа рекорден раст на нивото на морето се до 187 сантиметри. Со ова историскиот и туристичкиот бисер ја надмина страшната ...
| | веќе видена | слични

Големите поплави во Венеција доведоа до рекорден раст на нивото на морето се до 187 сантиметри. Плимата од 140 сантиметри и повеќе, која во Италија се вика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 794 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Полициската акција која од утрово се одвива во Грчец, Арачиново и неколку други локации во Скопје е поврзана со пукањето во хотелот Александар Палас, ...
сите 34 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенечките крајбрежни градови Пиран, Изола и Копар поплавени поради обилните дождови (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: