Пожари беснеат во Австралија, во опасност се и познати туристички места


Силните ветрови кои што дуваат на југоистокот на Австралија, во градот Мајлдура донесоа големи облаци со прашина, па така небото доби портокалова боја. На ...
| | веќе видена | слични

Силните ветрови што дуваат на југостокот на Австралија во градот Милд донесе облаци од прашина, па небото доби портокалова боја, а целата сцена изгледа како на ...
| | веќе видена | слични

Силните ветриштаво југоисточна Австралија донесоа во градот Милдура неверојатни облаци од прашина, така што небото доби портокалова боја, а целиот пејзаж ...
| | веќе видена | слични

Силните ветрови кои што дуваат во југоисточна Австралија донесоа неверојатна облачна прашина во градот Милдура,кои го исполниле небото во портокалова боја, а ...
| | веќе видена | слични

Чадот од големите шумски пожари го обви Сиднеј, а австралиските власти поради високите температури и силните ветрови издадоа предупредување за избивање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Австралија сè уште се бори со пожари во неколку држави каде илјадници домаќинства немаат струја, повеќе од 100 училишта се затворени, а загрозените жители ...
| | веќе видена | слични

Социјалните мрежи преплавени се со видеа и фотографии од оваа земја. Пожарите сè уште се активни во Нов Јужен Велс, а таму е направена неверојатна снимка од ...
| | веќе видена | слични

Шумски пожари веќе со недели беснеат во Австралија. Најмалку шест лица загинаа, а во најголема опасност се животните во шумите кои се во пламен.Најмалку 350 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожари беснеат во Австралија, во опасност се и познати туристички места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: