Нетанјаху се закани на „Исламски џихад“: Запрете ги нападите или ќе добиете уште повеќе удари


Запрете ги нападите или ќе добиете уште повеќе удари, го предупреди денеска израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху палестинското радикално движење „Исламски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членовите на Советот за безбедност на ОН остро го критикуваа ставот на САД дека еврејските населби повеќе не ги сметаат за кршење на меѓународното право. Тие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ватикан денеска изрази загриженост дека „неодамнешните одлуки“ можат да ја нарушат регионаната стабилност на Блискиот исток. Ватикан во соопштението не го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Европската унија се уште смета дека израелското населување на окупираната палестинска територија е нелегално според меѓународното право и дека е закана на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Промената на ставот на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп по четири децении дека израелските населби не претставуваат кршење на ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека одлуката со која САД го поддржуваат правото на Израел да гради еврејски населби на окупираниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 776 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 309 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху се закани на „Исламски џихад“: Запрете ги нападите или ќе добиете уште повеќе удари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: