Кој лаже и зошто: Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината, тврди возач од компанијата

4 копии

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината за 12-13 километри на час и секој возач можел да го користи кога сака, истакна возач вработен ...
| | веќе видена | слични

Тахографот или црната кутија во автобусот на „Дурмо турс“ кој поради брзо возење се преврте кај Ласкарци бил со тргната пломба и отворен, за да се стави ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Обвинет во издвоена постапка за несреќата кај Ласкарци призна вина пред судот и доби условна казна затвор од две години, ако во наредните пет не го повтори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци на 13 февруари годинава во која загинаа 16 лица продолжува на 28 ноември. На денешното рочиште требаше да биде ...
| | веќе видена | слични

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината, тврди возач од компанијата Скопје, 13 ноември 2019 (МИА) – Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред ...
| | веќе видена | слични

Дали Факултетот за електротехника и информатички технологии (ФЕИТ) може да врши судско вештачење или не, е прашањето поради кое се прекина денешното судско ...
| | веќе видена | слични

На денешното рочиште требаше да биде сослушан вештакот Јосиф Ќосев од електротехнички факултет, но одбраната реагираше дека тој нема лиценца за вешто лице. ...
| | веќе видена | слични

По шокантната пресвртница на минатото рочиште за кобната трагедија кај Ласкарци, денеска нови детали. Дека автобусот на смртта на „Дурмо турс“ имал уред со кој ...
| | веќе видена | слични

Во автобусот на „Дурмо турс“, кој се преврте кај Ласкарци, при што загинаа 16 лица, а 38 беа тешко повредени, имало уред за манипулација на брзината за 12-13 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Употребата на мајчиниот јазик е право дадено од Господ, вели Артан Груби од ДУИ, кој смета дека воопшто не треба да се дискутира за Законот за употреба на ...
сите 431 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот во заминување побара од партиите од власта и од опозицијата да ги поддржат змените во Изборниот законик за да да имаме рамноправна и демократска ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој лаже и зошто: Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината, тврди возач од компанијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: