Овие професии се погубни за вашето срце

Американската влада вели дека спиењето во канцеларија е забрането. Но, експертите велат дека е време повторно да се разгледа оваа опција бидејќи дремката може ...
| | веќе видена | слични

Од вкупниот број испитаници, 46,8 отсто изјавиле дека пиеле засладени безалкохолни газирани пијалоци, а 31,2 отсто дека пиеле диетални безалкохолни газирани ...
| | веќе видена | слични

Најновото истражување пакажало дека време на конзумирање на оброк може да влијае на кардиометаболистичко здравје кај жената, односно внесување на поголем број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно поинакво истражување за здравјето на луѓето било спроведено на повеќе од 14 илјади луѓе од 14 земји. Резулаттите покажале дека силата на стисокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако избереме чоколадо со висок процент на какао и ако ова благо редовно го јадеме и во умерени количини, би можело да ни помогне да спречиме разни болести.Кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 279 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 285 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие професии се погубни за вашето срце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: