Јанушев ќе биде шеф на изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ почна да се подготвува за предвремените парламентарни избори на 12 април, на кои како што неодамна најави претседателот Христијан Мицкоски со нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имаме проблем со Зоран Заев кој ветува се живо на секаде и никому не вика не – ова е кажано од пријател на Република Македонија! За разлика од него (од Заев) ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на својот фејсбук профил сподели информација во која вели дека голем пријател на Република Македонија му кажал ...
| | веќе видена | слични

Имаме проблем со Зоран Заев кој ветува сè живо на секаде и никому не вика не – ова е кажано од пријател на Република Македонија!, вели генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ во Трилинг на ТВ 24 истакна дека и меѓународната заедница е запознаена со криминалите на СДСМ. Тој посочи дека меѓународните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во емисијата „Трилинг“ на телевизија 24 гостуваше Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, кој рече дека неговата партија ќе коалицира со секој кој ќе ...
| | веќе видена | слични

Доколку имаме мнозинство потребно во Собранието на Република Македонија за промена на уставот, да, ќе го направиме тоа. Дококу имаме 80 пратеници и доколку ...
| | веќе видена | слични

Нашата програма ќе се базира на работа, работа и само работа на сите полиња исто како да го имаме добиено датумот, исто како да бркаме исполнување на сите ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување во емисијата „Трилинг“ на 24 телевизија говореше за подготовките и ставовите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека ако не се заврши работата, „ќе крварат сите“. „Ако треба крв, ...
сите 673 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 497 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 98 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев ќе биде шеф на изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: