Стопанска банка а.д. Битола оствари добивка во деветте месеци годинава

Воведување на конкурентни депозитни производи, наплата на достасано кредитно портфолио, зајакнување на депозитното јадро - ова е фокусот во работењето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Агенцијата за кредитен рејтинг АМ Бест, по редовната годишна ревизија, на Заваровалница Триглав и Позаваровалница Ре повторно им ја потврди бонитетната оценка ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка заклучно со третиот квартал од 2019 година, делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис план за 2019 година. ...
| | веќе видена | слични

Вести во фокусот на Фактор овој понеделник... Меѓународниот монетарен фонд ги испорача првите критики на сметка на Владата. Критики за прогресивниот данок, ...
| | веќе видена | слични

Прилепска Пиварница АД Прилеп за периодот 01.01.2019-30.09.2019 оствари вкупна добивка во износ од 40.187 илјади денари и е намалена во однос на истиот период ...
| | веќе видена | слични

Мермерен Комбинат АД Прилеп за периодот од 1 јануари до 30 септември 2019 оствари приходи од продажба во износ од 1,464,511 илјади денари, што претставува ...
| | веќе видена | слични

Жесток раст на вредноста на кредитното портфолио (10 отсто за 9 месеци н.з.), силно зголемување на приходите од камати. Очекувано зголемено ниво на резервации, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта е исплашена, знае дека губи и дека ќе изгуби катастрофално и тоа ќе се случи на 12-ти април 2020. Затоа шверцерски, на мала врата се обидуваат да ...
сите 348 | | | веќе видена

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 316 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев од посетата во Македонска Каменица вели дека граѓаните најмногу се жалат на иселувањето, особено иселувањето ...
сите 193 | | | веќе видена

Нов земјотрес со четири степени ja потресе Албанија денес во 12.42 часот, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот беше на ...
сите 402 | | | веќе видена

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
сите 81 | | | веќе видена

Престрелката вчеравечер ја згрози целата македонска јавност. Преполн хотел со пет ѕвездички на само 5 километри од центарот на градот изрешетан со повеќе од ...
сите 64 | | | веќе видена

Бев во Кочани, разговаравме за обновата на Македонија. За сите предизвици и проблеми кои мораме да ги решиме. Македонија мора да оди напред и е поголема од ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска банка а.д. Битола оствари добивка во деветте месеци годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: