Одрони го отежнуваат сообраќајот на патот Македонска Каменица – Кочани

Одрони од утрово го отежнуваат сообраќајот на патниот правец Македонска Каменица – Кочани. Возачи кои сообраќаат на оваа релација, јавуваат дека одроните се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Есента е период од годината кога временските услови се нестабилни, често врне дожд, има магла, ветер, а неретко во раните утринските часови на одредени осојни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, ...
| | веќе видена | слични

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево. Инаку сообраќајот на државните патишта се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одроните кај месноста „Драките“ кои вчера направија застој во сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица – Кочани се расчистени и сообраќајот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 327 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 106 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одрони го отежнуваат сообраќајот на патот Македонска Каменица – Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: