Победи за двете водечки екипи во Западната конференција од НБА лигата


Лидерот на Западот во НБА лигата, тимот на Лос Анџелес лејкерс и второпласираната Јута забележаа победи над своите ривали во натпреварите одиграни ноќта меѓу ...
| | веќе видена | слични

Еден месец по почетокот на сезоната НБА конечно дочека заеднички натпревар на Каваи Леонард и Пол Џорџ во ист дрес. Новата кошаркарска супер-двојка ги одведе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уште една неверојатна партија на Лука Дончиќ. Словенечкото чудо руши рекорд до рекорд, не пропуштајќи да го воодушеви кошаркарскиот свет и во синоќешниот ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончуќ одигра уште еден магичен натпревар во НБА лигата. Словенецот руши рекорди, така беше и против вицешампиониот Голден Стејт. Далас ги разби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 384 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Победи за двете водечки екипи во Западната конференција од НБА лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: