Кривична за двајца охриѓани - фалсификувале договор при регистрација на возило

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Р.Џ.(49) и С.С.(51), двајцата од Охрид, како и против А.Ц.(32) од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Скопје, 20 ноември 2019 (МИА) – Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при БЈБ поднесе кривична пријава против А.С.(47), поради постоење ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ќ.С. (31) од Скопје е еден од измамниците од случајот за кој МКД.мк пишуваше дека последниве неколку месеци биле измамени десетици хотелиери, преведувачи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кратово поднесе кривична пријава против двајца кумановци, С.Т. (47) и К.Н. (35), поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Кривична пријава доби и лицето Љ.Т. (57) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 671 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 485 | | | веќе видена

Во тек е полициска акција на повеќе локации во скопје. Според информации на тв 24, акцијата која е почната во утринските чссови сега е во завршница а нашите ...
сите 137 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 88 | | | веќе видена

Вчера министерот за внатрешни Оливер Спасовски изјави дека влегол во компании поради долг на ВМРО-ДПМНЕ кој цитирам согласно Изборниот законик не смеел да ...
сите 66 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 108 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за двајца охриѓани - фалсификувале договор при регистрација на возило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: