Дедо Љубе е ослободен: Нема да одговара за убиство на човекот кој се изживувал врз него и сопругата


Основниот суд во Куманово донесе ослободителна пресуда за 79-годишниот Љубомир Митев од Којково, во јавноста познат како дедо Љубе, кој за да ги заштити својот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Предметот „Тврдина 2" се однесува на уништување документи поврзани со прислушувањето. Изречената казна е иста како и првата пресуда која првостепениот суд му ...
| | веќе видена | слични

Екс-началникот на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски е осуден на казна затвор во траење од една година и шест месеци за фалсификување на службена исправа. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот началник во УБК, а сега азилант во Грција, Горан Грујевски, повторно доби една ипол година затвор во предметот „Тврдина 2“ кој се однесува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Основниот скопски кривичен суд во отсуство му пресуди казна затвор во траење од една и пол на избеганиот поранешен началник во УБК, Горан Грујевски за случајот ...
| | веќе видена | слични

Судијката Елена Илиевска-Јосифовиќ, посочена во извештај на Стејт Департментот за бизнис и фамилијарни врски со ВМРО-ДПМНЕ, го осуди избеганиот ексначалник на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 524 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 128 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 392 | | | веќе видена

Весникот „АБЦ“ известува дека Португалецот им се доверил на своите најблиски во приватниот живот околу тоа што мисли за одлуката да го напушти Реал Мадрид и да ...
сите 218 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 171 | | | веќе видена

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дедо Љубе е ослободен: Нема да одговара за убиство на човекот кој се изживувал врз него и сопругата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: