Зекири: СДСМ ѝ помогна на ДУИ и на локалните избори, да ги добие општините што ги има

Пратеникот на СДСМ, Мухамет Зекири, во телевизиско интервју рече дека тој е една од главните причини што партијата на Заев освоила над 30.000 албански гласови ...
| | веќе видена | слични

СДСМ да престане да ѝ помага на Демократската унија за интеграција, смета пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири. Тој во интервју за македонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањето за меѓународна истрага за случајот „Диво Насеље“ предизвика и реакцијата на познатата адвокатка Артене Исени, која ги брани некои од членовите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
2 копии
3 копии

Професорот по меѓународно право – Блерим Река, кој беше и кандидат за претседател на последните претседателски избори во земјава, е еден од тројцата можни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 794 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 98 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зекири: СДСМ ѝ помогна на ДУИ и на локалните избори, да ги добие општините што ги има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: