Во завршна фаза изградбата на паркот за деца и лица со посебни потреби

Во завршна фаза се активностите за изградба на паркот за деца и лица со посебни потреби. „Веднаш штом се завршат сите потребни процедури, паркот ќе биде пуштен ...
| | веќе видена | слични

Со средства обезбедени преку фондовите на ЕУ за прекугранична соработка, Општината Дебрца ќе реализира туристички проект насловен „Нови можности за безбедни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски е избран за нов претседател на Советот на градоначалници на Источно планскиот регион. Градоначалниците на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на денешната 11-та седница на Советот едногласно го избраа Бочварски, кој во наредните две години ќе раководи со ова тело. Забележа дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Дебрца, 20. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Општина Дебрца од македонска и општината Грамш од албанска страна започнаа да го реализираат проектот „Нови можности за ...
| | веќе видена | слични

Паркот за милениците е дело на ЕВН во рамките на проектот „ЕВН волонтира“ и успешната соработка што општина Струмица ја има со оваа компанија. ...„ Ова е еден ...
| | веќе видена | слични

Во Големиот градски парк во Струмица денеска е отворен парк за домашни миленичиња, во кој се поставени повеќе реквизити и предмети за забава за миленичињата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Група вработени од ЕВН, во градскиот парк на Струмица поставија реквизити наменети за првиот парк за миленичиња во градот. Со ова и официјално се пушти во ...
| | веќе видена | слични

Дел од демолираната крајбрежна патека во Дојран е отстранета. На истата локација се отвори простор и изградија нови плажи за гостите. Изградбата одеше преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 174 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 138 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 217 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 132 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во завршна фаза изградбата на паркот за деца и лица со посебни потреби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: