На 25 години срцев удар – Откриена причината за смртта на познатата блогерка од Босна


Есада Окиќ од Босна и Херцеговина, на социјалните мрежи позната како Терс Босанка, почина на 25 години минатата сабота. Погребана е во понеделникот во ...
| | веќе видена | слични

Педре Фитон починала од рак во 2013 година, а пет години подоцна е откриена нејзината финта која му ја направила на сопругот. Едно од последните барања на оваа ...
| | веќе видена | слични

Тие се венчале и отишле на меден месец на Црвеното море и веќе првата вечер се случил „инцидент“. Еден маж толку се преплашил што одлучил веднаш да се разведе ...
| | веќе видена | слични

Фимка Гогова-Михајлова е родена на 23 февруари 1942 година во Струмица, од каде што е и славната пророчица Баба Ванѓа. Пријателството со неа започнува уште во ...
| | веќе видена | слични

Кога ги засадил дрвјата никој не можел да сфати која е неговата цел, но после 17 години таа тајна е откриена. Винстон и Џенет биле пар од соништата. Се венчале ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи неговиот брат се уште страда поради смртта на сопругата, мажот е во морална дилема. Чарлс имал афера со жената на неговиот брат , сега починатата Тања. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 665 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 517 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 92 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 217 | | | веќе видена

Власта и русковска ја развлекуваат постапката за „Рекет“. ест месеци откако е пријавен случајот, се уште нема одговори на неколку прашања, велат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 194 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ соочена со убедлив и извесен пораз на претстојните парламентарни избори кулминира со нервозни соопштенија и страв дека вистината за нивниот најнов ...
сите 62 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 25 години срцев удар – Откриена причината за смртта на познатата блогерка од Босна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: