Откриена причината за смртта на познатата блогерка од Босна - последната фотографија ја објавила пред 5 дена


2 копии

Есада Окиќ од Босна и Херцеговина, на социјалните мрежи позната како Терс Босанка, почина на 25 години минатата сабота. Погребана е во понеделникот во ...
| | веќе видена | слични

Педре Фитон починала од рак во 2013 година, а пет години подоцна е откриена нејзината финта која му ја направила на сопругот. Едно од последните барања на оваа ...
| | веќе видена | слични

Тие се венчале и отишле на меден месец на Црвеното море и веќе првата вечер се случил „инцидент“. Еден маж толку се преплашил што одлучил веднаш да се разведе ...
| | веќе видена | слични

Фимка Гогова-Михајлова е родена на 23 февруари 1942 година во Струмица, од каде што е и славната пророчица Баба Ванѓа. Пријателството со неа започнува уште во ...
| | веќе видена | слични

Кога ги засадил дрвјата никој не можел да сфати која е неговата цел, но после 17 години таа тајна е откриена. Винстон и Џенет биле пар од соништата. Се венчале ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи неговиот брат се уште страда поради смртта на сопругата, мажот е во морална дилема. Чарлс имал афера со жената на неговиот брат , сега починатата Тања. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 174 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 410 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави дека власта ќе ги испочитува укажувањата на Венецијанската комисија за Законот за употребата на јазиците. Ќе се даде конкретно ...
сите 172 | | | веќе видена

Времето ќе биде променливо со локална облачност и со услови за појава на утринска магла по котлините. Потоа ќе преовладува променливо и врнежливо време, ...
сите 259 | | | веќе видена

 На почетокот на новиот милениум, Далај Лама објавил осумнаесет правила за просперитетен и среќен живот, што сите луѓе со добра волја, без оглед на религијата ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриена причината за смртта на познатата блогерка од Босна - последната фотографија ја објавила пред 5 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: