Руси направија автомобил од бетон, што сè можат да направат со него?

Група руски ентузијасти направи интересен експеримент со руски теренец кој го обложија со цемент. Станува збор за легендарниот теренец UAZ-469 кој со децении ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 142 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руси направија автомобил од бетон, што сè можат да направат со него?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: