Вучиќ: Дијалогот со Приштина ќе продолжи кога ќе се укинат таксите

4 копии

Потпретседателката на партијата на Вук Јеремиќ, Народната партија (НС), Санда Рашковиќ Ивиќ, изјави за РТС дека опозицијата бара одложување на изборите со цел ...
| | веќе видена | слични

Братислав Раковиќ ЕУ, свесна за демократскиот дефицит на земјите од Западниот Балкан (но и останатите, претежно економски проблеми), како да тежнее кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на српската опозициска Народната партија (НС), Вук Јеремиќ, оцени дека министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ и неговиот татко Бранко ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Геополитичкото лимбо во кое се наоѓа Западен Балкан е идеално за Русија. Тоа не значи ни целосна стабилизација, ниту потполна дестабилизација, туку нешто ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Радио Слободна Европа, заменикот главен уредник на московскиот центар „Карнеги“ Максим Саморуков тврдел дека кога станува збор за амбициите на ...
| | веќе видена | слични

„Политичките групи кои учествуваат на денешниот меѓупартиски дијалог во српското собрание го препознаа напредокот постигнат во обуката на службените лица кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов и со тоа да ги спаси криминалците од своите редови. Барањето за автентично толкување на ...
сите 464 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 111 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 306 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Апелациониот суд ја отфрли жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски. Судот денеска постапил по жалбата на јовановски против ...
сите 189 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 141 | | | веќе видена

Уставнот суд нема потреба да распарава за член 11 а од Законот за помилување, откако законодавно правната комисија на Собранието донесе едноставна одлука, ...
сите 209 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Дијалогот со Приштина ќе продолжи кога ќе се укинат таксите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: