Ердоган се заканува: Ќе ги пуштам терористите назад во Европа


2 копии
4 копии
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, истакна дека доколку по прашањето за Ф-35 продолжи бескомпромисниот став на Соединетите Американски Држави, Турција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави во вторникот дека во текот на разговорите во Вашингтон минатата седмица на американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Турција неодамна од Русија го купи против-воздушниот ракетен систем „С-400“, а поради таквиот потег на Анкара се влошија односите со САД. Шефот на турската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Анкара нема да се откаже од рускиот систем за противракетна одбрана S-400, дури и ако го набави американскиот систем Патриот, изјавил вчера претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 346 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Овен Можни се недоразбирања, па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. ...
сите 100 | | | веќе видена

Масовната посетеност докажа дека СДСМ е партија што ги обединува граѓаните и води напред. Над 10.000 граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган се заканува: Ќе ги пуштам терористите назад во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: