Раст од 12,8 проценти на туристите во септември, најбројни од Турција


4 копии
5 копии
3 копии

Во периодот јануари-септември годинава вкупната вредност на договорените градежни работи во странство изнесува 4.006.451.000 денари, што е за 249,1 проценти ...
| | веќе видена | слични

Во првите девет месеци од годината градежната оператива од нашата држава во странство извршила градежни работи во вкупна вредност од 210.912.000 денари, што е ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Државниот завод за статистика, во периодот јануари − септември 2019 година, вкупната вредност на договорените градежни работи во странство ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 14. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Детектиран е интерес за посета на нашата земја на туристи од Израел, информираат од Агенцијата за промоција и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По состанокот во Орман, Боки ја викнал Ана, а доаѓа со Милевски и Катица Јанева. Катица се заканила дека ако тоа со Боки не се реализира, ќе отвори уште 3-4 ...
сите 404 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 384 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 88 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 135 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 290 | | | веќе видена

 Дали можеби едвај чекате да заврши 2019-та? Без разлика колку лоша ви била годинава, сè уште има време да ви се случи нешто убаво до нејзиниот крај. До 31-ви ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раст од 12,8 проценти на туристите во септември, најбројни од Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: