ДИМОВСКИ ЗА МАЛ ШЕНГЕН: За 27 години Македонија е задолжена вкупно 4,7 милијарди евра, а Заев само за 1 година една милијарда

2 копии

Пратеникот Илија Димовски денеска објави за рекордот што Владата на Зоран Заев го прави во задолжувањето на Македонија. - До 2017 година, за 27 години, сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Илија Димовски дебатирајќи во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа ТВ синоќа рече дека една од грешките на ВМРО-ДПМНЕ е што не успеала да воспостави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во гостувањето во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа истакна дека Заев и целата негова Влада ветуваа дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката Арта Точи која во времето кога Алијансата за Албанците беше дел од владината коалиција и ја вршеше функцијата заменик-министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Според пратеничката од Алијансата за Албанците, Арта Точи, нон пејперот е шанса да се освестат политичарите и да се врати вниманието кон самата држава. И ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичките штабови работат на предизборните агенди. Сериозно е тоа дека овој случај со Законот за јазици се растега во 2 краја, но ниту еден не е пријатен за ...
сите 293 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот пред ерупцијата били Геоф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема да ги заборави врисоците на повредените луѓе. – ...
сите 98 | | | веќе видена

Не знам дали сега, после сѐ, односно после ваквата кримогена и во суштина неетичка катаклизма во судско-обвинителскиот корпус, филувана додатно со примерите на ...
сите 136 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИМОВСКИ ЗА МАЛ ШЕНГЕН: За 27 години Македонија е задолжена вкупно 4,7 милијарди евра, а Заев само за 1 година една милијарда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: