Ѓоргиевска: Не ја претпочитам титулата Прва дама, верувам во еднаквост и затоа ја тргнав од веб-страницата

Јас лично не ја претпочитам титулата Прва дама, затоа што отсекогаш верував во еднаквост на сите луѓе и на сите жени. Првата работа што ја направив беше да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со силни заложби на партнерите да го трансформираат светот преку ставање крај на мајчината смртност, незадоволената потреба за планирање на семејството и ...
| | веќе видена | слични

Кои други патенички сде на сафари во Кенија, освен генералната секретарка на Собранието Цветанка ИвановаПри официјалниот молк од Собранието, Вечер.мк малку ...
| | веќе видена | слични

Во Најроби денеска е последен ден од Самитот за населението и развојот чија тема е „Интензивирање на ветување“ со фокус на оценка на напредокот на примената. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Нашиот свет, на многу начини, длабоко се смени во изминатите 25 години и многу нови проблеми влијаат врз населението и развојот, вклучувајќи ги и климатските ...
| | веќе видена | слични

Генералната секретарка на Собранието Цветанка Иванова е на службено патување во Кенија на Меѓународна Конференција за население и развој во во Најроби, Кенија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на претседателот Стево Пенадаровски, Елизабета Ѓоргиевска присуствуваше на Најроби Самитот кој се одржа на 25-годишнината од Меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Во Најроби, Кенија, од 12 до 14 ноември се одржува самит на Фондот на население на ОН (УНФПА) со посебен фокус на реафирмацијата на заложбите од агендата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Сопругата на претседателот на Република Северна Македонија, Елизабета Ѓоргиевска, во Најроби, Кенија, учествува на Најроби Самитот, што се одржува на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 16 степени треба да биде измерена во ...
сите 209 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоргиевска: Не ја претпочитам титулата Прва дама, верувам во еднаквост и затоа ја тргнав од веб-страницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: