„Федер Бау“ напролет отвора нов погон


11 копии

Преку Национална стратегија за развој на човечки капитал и низа мерки, ќе се работи на долгорочно подобрување на искористувањето на човечкиот потенцијал, како ...
| | веќе видена | слични

Советот на странски инвеститори при Стопанската комора на Македонија во декември минатата година ја објави публикацијата „Бела книга 2018“ во којашто се ...
| | веќе видена | слични

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
| | веќе видена | слични

Работна средба на Асоцијацијата на странски компании со технолошки напредно производство со премиерот Заев и економскиот тим на Владата на РСМ Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преку партнерски дијалог се креира амбиент за поддршка на иновативни концепти, решенија и технологии, соопшти денеска Стопанската комора на Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Тоа го соопшти денеска Стопанската комора на Македонија, информирајќи за средбата на претставници на Асоцијацијата на странски компании со технолошки напредно ...
| | веќе видена | слични

Воведување автономни мерки за увозни царински давачки на репроматеријали и суровини, отворени прашања околу работните односи и безбедност и здравје при работа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Стопанската комора на Македонија денеска се одржа уште една сесија од редовните работни средби на компаниите членки на Асоцијацијата на странски компании со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ се бори правдата да биде задоволена, граѓаните очекуваат правда, само за Христијан Мицкоски правдата е нејасна или е грешка, велат од Социјалдемократскиот ...
сите 387 | | | веќе видена

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 273 | | | веќе видена

Молк од Министерството за внатрешни работи по однос на вооружената престрелка во хотелот Александар Палас каде учествувал и лице вработено ов МВР кој во ...
сите 93 | | | веќе видена

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
сите 81 | | | веќе видена

Судија Владимир Панчевски во својот пост на фејсбук го објаснува планот како да се спаси Катица Јанева, третоосомничена во случајот „Рекет“ чие судење почнува ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Федер Бау“ напролет отвора нов погон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: