Грабар-Китаровиќ води со четири проценти предност пред Милановиќ

6 копии
2 копии
2 копии

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ синоќа во свој стил навивала за Хрватска на „Рујевица“ во Риека, на натпреварот кој Хрватска го доби со 3:1 и ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот претседателски кандидат Зоран Милановиќ негодуваше што изборите се одржуваат на 22 декември истакнувајќи дека цело време планот на ХДЗ бил изборите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии
6 копии

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ која ќе се бори за нов мандат неколкупати го зголемила богатството од пред доаѓањето на функцијата. Таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 599 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 407 | | | веќе видена

Господине Камчев внатре се претставивте како жртва?- Не се претставувам , ја сум жртва со сите докази со целокупната изнуда што беше правена од страна на оваа ...
сите 136 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев после сведочењето за случајот „Рекет“ за медииумите изјави дека немало никаква полициска акција, туку контрола каде инспектори на МВР ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грабар-Китаровиќ води со четири проценти предност пред Милановиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: