Холандија го ратификува протоколот за НАТО


Нема политички проблеми за Македонија да стане членка на НАТО, туку технички. Вашето членство ќе стане официјално во моментот кога претседателот Пендаровски ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Без создавање механизми за младинско учество во процесот на донесување на одлуки, како и нивно охрабрување за активно учество, не можеме да очекуваме напредок ...
| | веќе видена | слични

Тоа денеска го изјави претседателот Стево Пендаровски во обраќањето на завршната конференција во рамки на проектот „Оспособување на младината за активно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Париз, 18. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Националното Собрание на Франција в четврток ќе расправа за Предлог-законот за ратификација на Протоколот за членство на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, најави дека во јануари Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО. На партиската трибина во Велес, премиерот информираше дека во ...
| | веќе видена | слични

Долниот дом на францускиот Парламент се очекува по расправата да го ратификува Протоколот, откако претходно на 17 октомври тоа го стори Сенатот. По француската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјава ќе стане членка на НАТО до крајот на јануари, кажа синоќа премиерот Зоран Заев, на партиската трибина „На прав пат“, на СДСМ во Велес. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични

Уште Шпанија и Франција останаа земји кои треба да го ратификуваат протоколот за членство на Македонија во НАТО. Премиерот во заминување Заев синоќа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 452 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 526 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 239 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандија го ратификува протоколот за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: